Naši známí si pořídili přístroj Osmodry. Zatím jej mají měsíc a je vidět, že to fakt funguje. Pracuje prý na principu reverzní osmózy a vodu ve všech zdech v domě tlačí zpět dolů.
Navíc se mi líbilo, že kdyby to nefungovalo, tak že jim ta firma vrátí první splátku (nejdřív se platí necelých 25 000 Kč a po půl roku po přeměření vlhkosti se doplácí zbytek, dalších 25 000 Kč).
Před časem jsme koupili starší dům ze smíšeného zdiva. Přední stěny byly mokré, nechali jsme je podřezat a vlhkost už se neobjevuje. Bohužel vlhkost nezmizela z vnitřních stěn, na kterých se dělají mokré mapy a plísně. Tehdy jsme na podřezání všech zdí neměli peníze a "vychytralá realitní makléřka" nám při prodeji domu tvrdila, že dům byl dlouho neobývaný a že za vlhkost uvnitř domku vznikla tím, že na podlahách byla linolea (někde i dvě na sobě). A že když budeme větrat, vlhkost zmizí. Bohužel jsme neměli zkušenosti, ani se moc s kým poradit, na koupi domu jsme hodně z rodinných důvodů spěchali, takže jsme jí bohužel uvěřili.
Dům jsme částečně zrekonstruovali - předělali koupelnu, udělali nové podlahy, rozvody vody, elektřiny apod. Bohužel vlhkost ze zdí nezmizela a naopak přes naše různé pokusy nám přijde, že se snad zhoršuje. Řešením by možná bylo podřezání i těchto zdí, ale bojíme se, že nám opadají kachličky a taky stavebního nepořádku, přece jen jsme již zabydlení a ten prach všude by nebyl nic moc...
Nemáte někdo radu, jak to vyřešit jinak?
Střechu máme novou, takže odtud to nepochází, dům bohužel zřejmě nemá základy, takže asi "tahá" vodu zespodu. Zkoušeli jsme obouchat omítku až na cihlu, jinde zase navrtání děr do zdi a vyplnění speciálním materiálem, vysoušení zdí přímotopem (to bylo snad ještě horší), ale zatím nic nezabírá...
Děkujeme za každou radu.